Sport

 

Paralotniarstwo, kolarstwo górskie, motokros – te ekstremalne sporty można uprawiać w Bielawie dzięki jej atrakcyjnemu położeniu geograficznemu. Zainteresowaniem cieszy się głównie Łysa Góra (364 m n.p.m.) oraz pobliskie szczyty Gór Żmij i Dzikowiec.

Narciarstwo – zwłaszcza dla najmłodszych. Znajdujący się na stoku Góry Parkowej (455 m n.p.m.) wyciąg narciarski „Krasnal” o długości 200 m to chętnie uczęszczane miejsce przez miłośników jazdy na nartach.

Pływanie, żeglarstwo – w Bielawie znajduje się odkryty basen przy Ośrodku Sportu i Rekreacji z niecką sportową, brodzikiem i jacuzzi, gdzie można popływać, a także zbiornik wodny – idealny do uprawiania żeglarstwa, nad którym mieści się Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”.

Skateboarding – znajdujący się tuż obok Parku Miejskiego w Bielawie skatepark jest jednym z najlepszych tego typu miejscem w Polsce. Jego nawierzchnia liczy 748 m2, zbudowana jest z wysokiej jakości materiałów, posiada oświetlenie i kilkanaście wymagających przeszkód. Odbywa się tu ogólnopolski festiwal deskorolkowy Lines of Bielawa.

Oprócz wyżej omówionych dyscyplin sportowych istnieje możliwość skorzystania z siłowni i zespołów boisk należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz zapisania się do różnego rodzaju klubów sportowych i sekcji (np. sekcja lekkoatletów, zapaśników czy żeglarzy).